Dodatkowy nabór na wyjazdy na praktyki lądowe ERASMUS+ w roku akademickim 2018/2019

W dniach  15.06.2018- 30.06.2018 zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów do zgłaszania się  na wyjazdy na praktyki lądowe realizowane w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2018/2019 (lipiecc 2018- wrzesień 2019).Do naboru mogą przystąpić studenci, który w momencie wyjazdu będą po 2 semestrze studiów inzynierskich. W praktykach ERASMUS+ mogą również brać udział osoby, które kończą już studia (wyjazd już jako absolwent w ciągu maksymalnie 12 miesięcy od ukończenia studiów, pod warunkiem zgłoszenia się jako student).

Warunkiem udziału w praktyce jest posiadanie odpowiedniej długości "kapitału mobilności" do realizacji wyjazdu (każdy student dysponuje "kapitałem mobilności" o długości 12 miesięcy na każdym poziomie studiów- realizacja każdej mobilności ERASMUS+ pomniejsza ten kapitał).

Zastanawiasz się jak wygląda praktyka ERASMUS+ i czy warto w niej uczestniczyć? Poznaj relacje studentów Akademii Morskiej w Szczecinie  przekonaj się czy polecają taki wyjazd.

INFORMACJE OGÓLNE O WYJAZDACH ERASMUS+

STAWKI STYPENDIÓW ERASMUS+  i POWER

JAK DŁUGO TRWA PRAKTYKA ERASMUS+

DOKĄD MOGĘ WYJECHAĆ NA PRAKTYKĘ? (zasięg geograficzny ERASMUS+)

GDZIE MOGĘ ODBYĆ PRAKTYKĘ (rodzaj instytucji przyjmującej)

ZASADY REALIZACJI WYJAZDÓW ERASMUS+

JAK ZNALEŹĆ PRAKTYKĘ ERASMUS+

Po zakończeniu naboru zgłoszeń zostaniesz zaproszony do potwierdzenia swojej znajomości języka wymiany (języka kraju, do którego jedziesz lub języka w którym będziesz mieć zajęcia).  Test ten odbędzie się w SNJO a o jego terminie zostanie poinformowany za pośrednictwem email. Z obowiązku tego zwolnione będą osoby z certyfikatem językowym potwierdzającym znajomość języka obcego, przynajmniej na poziomie B1. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące wyjazdów na praktyki w ramach programu ERASMUS+.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji zgłoś się proszę do Koordynatorki Uczelnianej ERASMUS+  email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,tel. 091480 93 45, Dział ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej pok.  102.