Trwa nabór na wyjazdy na prestiżowe praktyki w Szwajcarii w ramach programu ERASMUS+ dla studentów Wydziału Mechanicznego i Wydziału Mechatroniki i Elektrotechniki

Do 31.10.2019  zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów z grupy docelowej do udziału w naborze  na wyjazdy na praktyki lądowe realizowane w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2019/2020 w Szwajcarii w firmie WinGD.

KTO MOŻE ZOSTAĆ WYJECHAĆ
?
W wyjeździe może wziąć udział student Akademii Morskiej w Szczecinie studiujący na kierunkach inżynierskich Mechanika i Budowa Maszyn lub  Mechatronika na 3 lub 4 roku studiów I stopnia oraz studenci studiów magisterskich na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn (uwaga student musi mieć status studenta przez cały czas mobilności  - nie ma możliwość wyjazdy jako absolwent).
Warunkiem udziału jest znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2. Spośród zgłoszonych kandydatów, spełniających wymogi językowe zostanie wybranych maksymalnie 8 osób z najlepszymi wynikami  nauce, które wezmą udział w rozmowach kwalifikacyjnych na Uczelni i  z przedstawicielem firmy WINGD. Do udziału w praktykach zostaną zakwalifikowane maksymalnie 4 osoby.

WARTO WIEDZIEĆ Praktyka  będzie realizowana w firmie WinGD w Szwajcarii (miejscowość Winterthur)   W trakcie praktyki studenci będą brali udział w testowaniu nowego symulatora silnika napędzanego LNG przygotowywanego przez firmę. To niepowtarzalna szansa na udział w tworzeniu  innowacyjnych rozwiązań w branży morskiej i zdobycie unikalnego doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w trakcie waszej kariery.  Taki wyjazd to również świetna szansa na dalszą  języka obcego w praktyce oraz poznanie nowego, ciekawego kraju oraz międzynarodowej społeczności w firmie WinGD.

JAK DŁUGO TRWA PRAKTYKA ERASMUS+? Praktyki będą trwać 2 miesiące (60 dni)

STAWKI STYPENDIÓW  Każdy z zakwalifikowanych studentów  do udziału w praktyce otrzyma łączne w stypendium w wysokości 1675,00 EURO w tym:
- 2 miesięczne stypendium w wysokości 700 EURO miesięcznie
- jednorazowy ryczałt na koszty podróży w wysokości 275,00 EURO.
Studenci zostaną objęci również ubezpieczeniem.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ? Wypełnij  załączony formularz zgłoszeniowy  oraz przygotuj CV i złóż je w Dziale ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej (pok. 102, Wały Chrobrego) do 31.10.2019 do godz. 15:30. Jeżeli posiadasz certyfikat językowy na poziomie B2 dołącz go do zgłoszenia.  W przeciwnym wypadku zostaniesz zaproszony na test języka angielskiego w SNJO.

Więcej informacji u Koordynatora Uczelnianego ERASMUS+

Ewa Tarabicka
Dział ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzyanrodowej
pok 102 (budynek Uczelni Wały Chrobrego)