Nabór pracowników Uczelni na wyjazdy szkoleniowe ERASMUS+ w roku akademickim 2017/2018

Uprzejmie informujemy, iż uruchomiona została rekrutacja na  wyjazdy w ramach programu ERASMUS+ w celu szkolenia w zagranicznej instytucji.

Nabór wniosków potrwa do 19.05.2017.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracowników Akademii Morskiej w Szczecinie do zgłaszania swoich kandydatur.

Nabór dotyczy wyjazdów w roku akademickim 2017/2018 (czerwiec 2017– wrzesień 2018).

Wyjazd pracownika (dotyczy również pracowników administracyjnych) w celach szkoleniowych. Wyjazd trwający około tygodnia (minimum 2 dni robocze) w ramach, którego realizuje się indywidualny program szkolenia ustalony z instytucją szkolącą (może być to zarówno Uczelnia jak i inne jednostki), którego  celami jest wzrost kwalifikacji pracowników AMS (w zakresie dziedziny wynikającej z ich zakresu obowiązków) jak i  rozwój internacjonalizacji w Akademii Morskiej w Szczecinie. Wyjazd najczęściej trwa około 5 dni roboczych i może być realizowany zarówno w Uczelniach Partnerskich AMS  jaki i innych Uczelniach i  instytucjach w krajach Unii Europejskiej i EOG pod warunkiem, iż wyjazd wpisuje się w cele określone powyżej.

W ramach wyjazdu można uczestniczyć w szkoleniu indywidualnym ustalanym z instytucją  przyjmującą (doskonalenie kompetencji zawodowych, poszerzanie wiedzy w danej dziedzinie, udział w szkoleniach, „work shadowing”)  oraz w tzw. International Staff Week – wydarzeniach organizowanych przez Uczelnie dla pracowników zainteresowanych daną dziedziną. International Staff Week najczęściej dotyczy tematyki internacjonalizacji Uczelni ale są również spotkania poświęcone innym tematom.

Poniżej przedstawiamy przykładowe oferty dostępnych staff weeków:

·         Niemcy -International Staff Training "All around Erasmus+"

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2017r.

·         Turcja - Mustafa Kemal University (MKU) 8th Erasmus Staff Week

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 września 2017r.

Francja -Université Savoie Mont Blanc International week 2017

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2017r.

Pełna oferta szkoleń w ramach Staff Week dostępna jest na stronie :

WYJAZDY SZKOLENIOWE

UCZELNIE PARTNERSKIE AKADEMII MORSKIEJ

RODZAJ INSTYTUCJI PRZYJMUJĄCEJ

W celu zgłoszenia wystarczy do 19.05.2017 złożyć w Dziale ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej formularz zgłoszeniowy. Podstawą kwalifikacji pracownika  jest propozycja programu szkoleniowego. Na etapie rekrutacji nie jest wymagana zgoda instytucji przyjmującej. Ponadto priorytetowo w naborze traktowani są pracownicy ubiegający się o pierwszy wyjazd.

Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania środków,  pierwsza ocena złożonych wniosków jest zaplanowana na początek czerwca 2017 i aby wziąć w niej udział należy złożyć formularz najpóźniej do 19.05.2017.

Wszelkich  informacji nt. wyjazdów szkoleniowych ERASMUS+ uzyskacie Państwo u p.  Małgorzaty Cibor

(pok. 102 budynek AM przy Walach Chrobrego, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,tel. 091 480 98 37).