Jak zgłosić się na wyjazd na studia w ramach programu ERASMUS+?

To bardzo proste! Wystarczą 4 proste kroki.

Wystarczy wybrać Uczelnię Partnerską, sprawdzić czy spełnia się kryteria wyjazdu (czy wyjazd jest możliwy w ramach kierunku studiów który studiujesz i czy w obecnej rekrutacji prowadzony jest nabór) i czy spełnia się kryteria językowe. Warto także sprawdzić jak wygląda program zajęć na Uczelni, którą wybierzesz – pozwoli ci to wybrać taki semestr na którym zajęcia są bliższe twojemu programowi studiów a AM.

Następny krok to złożenie formularza zgłoszeniowego na wyjazd na ERASMUS+  oraz (w przypadku osób które planują wyjazd w ciągu ostatnich 2 semestrów studiów) opinię promotora/opiekuna roku.

Termin składania formularzy na wyjazdy na studia w roku akademickim 2016/2017 (semestr  letni)  mija 27.10.2017  o godzinie 15:30. Formularze należy składać  w Dziale ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej (pok.102, budynek AM przy Wałach Chrobrego).

Krok 3 Potwierdź znajomośc języka w którym będą prowadzone zajęcia na Uczelni Partnerskiej
Po zakończeniu naboru zgłoszeń zostaniesz zaproszony do potwierdzenia swojej znajomości języka wymiany (języka kraju, do którego jedziesz lub języka w którym będziesz mieć zajęcia).  Test ten odbędzie się w SNJO a o jego terminie zostaniesz
poinformowany za pośrednictwem email. Z obowiązku tego zwolnieni będą osoby z certyfikatem językowym potwierdzającym znajomość języka obcego, przynajmniej na poziomie wymaganym przez Uczelnię Przyjmującą.
Wykonałeś już opisane kroki? Teraz pozostaje ci czekać na wyniki rekrutacji (będzie to trwać około 3-4 tygodni).

W razie wątpliwości proszę konsultować się z Koordynatorką Uczelnianą p. Ewą Tarabicka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,tel. 091480 93 45, Dział ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej pok.  102.